I den kommende uge er der rig mulighed for at blive en del af meningsfulde fællesskaber i Beder. Tirsdag kan du både prøve frivillighed med FDF Beder-Malling og danse løs med Beder-Malling Idrætsforening.
I FDF Beder-Malling bliver du en del af et frivilligt fællesskab, hvor du både får frisk luft, gode grin og værdifuld erfaring. Her handler det om at gøre en forskel for børn og unge, og det kræver ingen tidligere erfaringer. Aktiviteterne fokuserer på leg, friluftsliv og kreative initiativer, hvor værdien af fællesskab og nærvær er i fokus. Møderne afsluttes med fællesspisning, der er gratis at deltage i.
Tidspunkt: Tirsdag 16. december 2025, kl. 17:00
Sted: Svendgården, Byvej 9, 8330 Beder
Entré: Fri entré
Fyld din dag med energi og rytme ved at deltage i den danseklasse, hvor både humøret og pulsen kommer højt op. Træningen inkluderer forskellige stilarter som house, latin og hiphop. Danseerfaring er ikke påkrævet – alt du skal have er lysten til at danse.
Tidspunkt: Tirsdag 16. december 2025, kl. 17:50
Sted: Beder Skole, Skoleparken 6, 8330 Beder
Entré: Fri entré
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.