Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Beder:
-
Walid M.
Fra Beder
-
Luka P.
Fra Beder
Hej jeg er en ung fyr på 18 år. Jeg er glad for og hjælpe, dermed selvfølgelig også tjene nogen pe... -
Uffe T.
Fra Beder
Mand medio 50 i fysisk god form og højt humør. Har bil og trailer til flytteopgaver - både en åben...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Jens S., Annette Hedegaard R. og Stine S. søger hjælp til husopgaver i Beder
-
Skift af tag på skur
Fra Jens S. (Beder)
Ud skiftning af tag. Mål længde 4,20 m x 2,10 m type trapezplade Ca højde på skur 2,5 m -
Samling af 2 stk plantekasser i galvaniseret stål
Fra Annette Hedegaard R. (Beder)
2 plantekasser på 240 x 40 x 77 cm Den anden er 160 x 40 x77 cm. -
Reparation af KitchenAid røremaskine
Fra Stine S. (Beder)
Den kan tændes og motoren larmer, men krogen kører ikke rigtig rundt (som om den ikke tager ved)
Peter Munck C., Anna Lindved S. og Jonas K. søger hjælp til haveopgaver i Beder
-
Klipning af hæk. Ca 130 meter ca. 2,40 m høj.
Fra Peter Munck C. (Beder)
Der skal klippes til så hækken er pæn. Klip affald skal bortskaffes. -
Græsslåning
Fra Anna Lindved S. (Beder)
Græsslåning af have. Haven er kuperet. Græsset er ikke nyslået. Mellem 100-200 kvm. Let adgang. Træ... -
Klipning af hæk og bortkørsel
Fra Jonas K. (Beder)
Klipning af hæk samt opsamling og bortkørsel. Der er i alt 121m hæk i alt, noget er samme hæk, men ...
Kevin S., Ida N. og Marie L. søger hjælp til diverse opgaver i Beder
-
Punkteret bagdæk
Fra Kevin S. (Beder)
Skal have skiftet bagdæk (muligvis nyt) 10" dæk (muligvis et nyt da det taber luft hele tiden) D... -
-
Plæneklipperreperation
Fra Marie L. (Beder)
Jeg har en plæneklipper fra Stiga model Multiclip, som ikke vil starte. Den har kørt en sæson. Efte...